TOP 10 najpiękniejszych miejsc

Opublikowano : 25 lutego 2016

Na ziemi jest wiele cudownych miejsc, które podbijają serca wielu podróżników. Przedstawiamy bardzo subiektywny ranking najpiękniejszych krajobrazów i zjawisk natury. Subiektywny, bo po pierwsze nie zwiedziliśmy jeszcze całego świata, więc zapewne nie widzieliśmy jeszcze wielu wspaniałych miejsc. A po drugie, oprócz doznań estetycznych, które sprawiają, że dane miejsce nam się podoba, ważne są jeszcze doznania duchowe, czyli nasza historia związana z danym miejscem.

MIEJSCE 1 – Wodospad Iguazú
Habli_Babli_Wodospad_Iguazu

Moc. Siła. Piękno. Wielkość. Ten niesamowity wodospad, położony na pograniczu argentyńsko-brazylijskim, skupia w sobie jak w soczewce wszystkie pochwalne określenia, jakimi człowiek obdarza naturę. Jest to kolejne z naszych „malarskich” doświadczeń, gdy natura zadziwiła nas niesamowitym połączeniem siły i piękna. Wodospad można poczuć rozmaitymi zmysłami: szum wody zagłusza rozmowę, krople wody zalewają oczy, a piękno zapiera dech w piersiach. Największą kaskadą wodospadu jest tzw. „Diabelska Gardziel” – nazwa ta mówi sama za siebie, idealnie oddając moc natury. Całość sprawiła, że Wodospad Iguazu znalazł się na pierwszym miejscu naszego rankingu TOP 10 najpiękniejszych miejsc świata.

MIEJSCE 2 – Kordyliera Biała
Habli_Babli_Kordyliera_Biała

Kordyliera Biała ze swoimi lodowcami, wodospadami i zbiornikami wodnymi, jest jak bajkowa kraina ukryta przed człowiekiem wysoko w górach. Na wysokości 4600 m. n.p.m. dech w piersiach zapiera nie tylko rozrzedzone powietrze, ale przede wszystkim piękne widoki. Lodowce przykrywające szczyty gór, z których wypływająca woda tworzy wodospady, rwące potoki, a później rzeki. Choć droga nie była łatwa, tym bardziej, że 2 razy zgubiliśmy szlak, co chyba tylko nam może się przytrafić, nadkładając przez to kilka kilometrów, trafiliśmy do celu – Laguna 69 – nie ma słów by to opisać, a żadne ze zdjęć nie odda jej piękna. W takich miejscach człowiek czuje się jak mała mrówka, przytłoczona potęgą i pięknem natury… w takich miejscach czuje się niesamowitą moc i ogromną energię.

MIEJSCE 3 – Salar de Uyuni
Habli_Babli_Salar_de_Uyuni

Zanim w XX wieku surrealizm zburzył racjonalizm postrzegania/przedstawiania rzeczywistości, natura dokonała tego tysiące lat wcześniej, tworząc nierzeczywiste Salar de Uyuni. Zawieszeni między ziemią, a niebem, chodząc po chmurach, a jednocześnie z głową w chmurach, nie wiedząc co jest prawdą, a co iluzją. Czuliśmy się jakbyśmy byli częścią pięknego obrazu, niczym Robin Williams w filmie „Między Piekłem a Niebem”.

MIEJSCE 4 – Amazonia
Habli_Babli_Amazonia

Jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie współczesny człowiek otoczony gadżetami stwierdza, że natura jest od niego o wiele potężniejsza. Morze zieleni i kręte rzeki powodują, że kilkudniowy rejs promem jest jak podróż w innym wymiarze czasowym. Tu życie płynie leniwiej, nikt się nigdzie nie śpieszy, ludzie nie boją się do siebie uśmiechać i zawsze znajdą czas na rozmowę.

MIEJSCE 5 – Kapadocja
Habli_Babli_Kapadocja

Bajkowe kominy – tak określane są domy wykute w tufowych skałach. W ogóle cała Kapadocja wydaje się być bajkową krainą, gdzie skały przybierają kształt grzybów i wielbłądów, domy mają kształt stożków, kościoły wykute są w skale, a pod ziemią skrywają się labirynty miast.

MIEJSCE 6 – Zatoka Ha Long, Wietnam
Habli_Babli_Ha_Long

Dwudniowy rejs pośród prawie 2000 skalnych wysepek, kąpiel z meduzami i noc na statku w blasku księżyca. Zatoka Ha Long znalazła się wśród nowych siedmiu cudów natury, naszym zdaniem w pełni zasłużyła na ten tytuł:)

MIEJSCE 7 – Sahara
Habli_Babli_Sahara

Morze złocistego piasku i wydmy smagane powiewem wiatru – taki obraz Sahary istnieje w głowach każdego z nas. Jednak jest to tylko jedna z twarzy największej pustyni świata. W rzeczywistości jest ona niezwykle zróżnicowana, co czyni ją wyjątkową.

MIEJSCE 8 – El Nido, wyspa Palawan, Filipiny
Habli_Babli_El_Nido

Nasz osobisty raj na ziem. Miejsce, w którym chcielibyśmy zamieszkać w drewnianej chatce na jednej z dzikich plaż, schowanej pomiędzy skalnymi wysepkami, jakich są tutaj dziesiątki. Jeśli nie macie pomysłu na wakacje, a marzy wam się błękitne, krystalicznie czyste i ciepłe morze, rafa koralowa, snorkeling i palmy kokosowe, to koniecznie musicie odwiedzić Palawan.

MIEJSCE 9 – Karakorum
Habli_Babli_Karakorum

Fragment dawnego szlaku jedwabnego wijącego się pomiędzy łańcuchem górskim na pograniczu Indii, Chin i Pakistanu. Największym paradoksem tej krainy jest to, że choć nie brakuje tu wody uwięzionej w olbrzymich lodowcach, to u ich podnóża panuje krajobraz pustynny.

MIEJSCE 10 – wschód słońca w drodze na Annapurnę
Habli_Babli_Machhaphuchhare

Gdy dookoła panuje jeszcze mrok, Annapurnę rozświetlają już pierwsze promienie wschodzącego słońca, nadając jej złoty kolor. Po chwili zapalają się kolejne szczyty, a wśród nich najbardziej charakterystyczny, kształtem przypominający rybi ogon, to oczywiście Machhapuchhare. Gdy już góry ukażą swe majestatyczne piękno, to otulają się chmurami, a dłużej podziwiać mogą je tylko ci śmiałkowie, którzy zdecydują się je zdobyć. Widok na Górę Machhapuchhare zamyka naszą subiektywną listę TOP 10 najpiękniejszych miejsc świata.

Mamy nadzieję, że nasz ranking Wam się spodobał. Piszcie w komentarzach o swoich najpiękniejszych miejscach świata:)

4 odpowiedzi na „“TOP 10 najpiękniejszych miejsc””

  1. Coś wspaniałego! Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć te miejsca:)

  2. Asia pisze:

    Chciałabym odwiedzić te wszystkie miejsca :) Mam nadzieję, że kiedyś się w końcu odważę na taka podróż!

Dodaj komentarz

Kategorie

Artykuły
Blog
Facebook Iconfacebook like buttonYouTube IconSubscribe on YouTube